Wieszze.pl logo
STRONA GŁÓWNA DODAJ TOP KONTAKT

Szukaj

Profil

LOGIN

HASŁO

ZAREJESTRUJ SIĘ

Najpopularniejsze

Czy wiesz, że słonie to jedyne ssaki, które nie potrafią skakać!?
Czy wiesz, że lisy potrafią udawać martwego leżąc bez ruchu z wyciągniętym językiem!? W ten sposób przywabiają drapieżne ptaki!
Czy wiesz, że węże nie mrugają!?
Czy wiesz, że DNA bananów w 50% pokrywa się z DNA ludzkim!?
Czy wiesz, że przez most Golden Gate, w Stanach Zjednoczonych przejeżdża codziennie ponad 120 tysięcy samochodów!?

Reklama

Ciekawostki

Liczba ciekawostek: 633

Liczba użytkowników: 52

Najwięcej ciekawostek dodał: Ciekawski

Ciekawostki o Żyrafach

Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-12-23

Ulubione:

0

Kategoria: Zwierzęta

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że podobnie jak w przypadku odcisków palców u ludzi, żadne dwie żyrafy nie mają takiego samego wzoru na swoim ciele!?

Etykiety: żyrafy, ssaki, wygląd zwierząt


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-12-23

Ulubione:

1

Kategoria: Zwierzęta

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że żyrafy mają cztery żołądki co przyśpiesza proces trawienia!?

Etykiety: żyrafy, budowa zwierząt, żołądki


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-02-22

Ulubione:

0

Kategoria: Zwierzęta

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że żyrafy zjadają codziennie około 34 kilogramów liści!?

Etykiety: żyrafy, pożywienie zwierząt, afryka


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-02-22

Ulubione:

0

Kategoria: Zwierzęta

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że w obawie przed drapieżnikami żyrafy śpią tylko około 30 minut dziennie!?

Etykiety: żyrafy, afryka, zwierzęta


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2019-09-18

Ulubione:

0

Kategoria: Zwierzęta

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że język żyrafy jest koloru czarnego i jest tak długi, że może sobie nim wyczyścić uszy!?

Etykiety: umiejętności zwierząt, żyrafy, język żyrafy


STRONY:
1

Ciekawostki o Żyrafach

Żyrafy są najwyższymi ssakami na ziemi, z samcami o średniej wysokości dochodzącej nawet do 6 metrów i samicami o średniej wysokości od 5 do 5,5 metrów. Ich waga dochodzi prawie do 2000 kilogramów w przypadku samców i 1200 kilogramów jeśli mówimy o samicach. Żyrafy są roślinożercami, jedzą liście, owoce i gałęzie. Żyrafy używają swoich długich szyi, aby zjeść pożywienie, którego inne zwierzęta nie mogą dosięgnąć na drzewach, gdzie znajdują się liście i litowie najlepszej jakości. Używają swoich długich szyi również, aby pić wodę ze strumieni i jezior.

Gatunki żyraf

Małe dziecko żyrafy nazywane jest cielęciem. Żyrafy należą do rodziny Żyrafowatych i rzędu Cetartiodactyla. Istnieje kilka różnych gatunków żyraf, w tym: żyrafa siatkowana, której wzór łat na skórze tworzy kompozycję, która wygląda jak siatka; żyrafa masajska - najwyższy gatunek z obecnie żyjących żyraf, która ma nieregularne plamki na ciele, a na końcu ogona pęk włosów i dwa rogi na głowie; żyrafa ugandyjska inaczej Rothshilda lub Baringo, która ma mocne, nieregularne plamy na ciele i pięć zzamiast dwóch rogów; żyrafa sawannowa. Żyrafy występują na terenie Afryki. Na świecie żyje około 100 000 żyraf.

Jak śpią żyrafy? Ile żołądków mają żyrafy? Informacje o żyrafach

Żyrafy są wyjątkowymi zwierzętami. Podziwiając te piękne zwierzęta może się zastanawiać ile żyje żyrafa - na wolności dożywa około 25 lat, w niewoli nawet dłużej. Ze względu na swoje rozmiary nie ma za wielu przeciwników w naturalnym środowisku. Polują na nie głównie lwy, których muszą się wystrzegać szczególnie młode osobniki, a także lamparty, likaony i hieny. Pożywienie tych zwierząt, głównie liście, spożywane są przez nie nawet w ilości przekraczającej 30 kilogramów dziennie. Mają przystosowane do tego zęby, usta i wargi. Język żyrafy jest bardzo długi około 20 centrymetrowy i ma kolor czarny. Interesującym faktem jest również to jak śpi żyrafa. Jej sen przebiega w postaci leżącej z głową ułożoną na tylnej części ciała. Ze względu na możliwe ataki drapieżników żyrafy śpią bardzo krótko, okres głębokiego snu u tego ssaka to zwykle tylko kilkadziesiąt minut. Kolejną ciekawostką może być również to ile żołądków ma żyrafa. Posiadają cztery żołądki w celu szybszego trawienia pożywienia.

🢀 Powrót do kategorii: Zwierzęta

Strona GłównaTopKontaktZasadyPolityka Prywatności

Wieszze.pl - polski serwis prezentujący najciekawsze ciekawostki z różnych dziedzin życia. Przedstawione w przystępny sposób skutecznie sprawią, że z przyjemnością dowiesz się nowych rzeczy. Znajdziesz tutaj interesujace informacje, o których wcześniej nie wiedziałeś. Darmowe konto daje Ci możliwość dodawania swoich własnych ciekawostek i dzielenia się nimi z ludźmi z całego świata. Dołącz do szerokiego grona użytkowiników! Nasza strona w katalogu

Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za wstawiane przez użytkowników ciekawostki. Jeśli uważasz, że ktoś wykorzystał np. obrazek, będący Twoją własnością napisz do administratora, a wymieni go na inny.

© Wszystkie prawa zastrzeżone