Wieszze.pl logo
STRONA GŁÓWNA DODAJ TOP KONTAKT

Szukaj

Profil

LOGIN

HASŁO

ZAREJESTRUJ SIĘ

Najpopularniejsze

Czy wiesz, że słonie to jedyne ssaki, które nie potrafią skakać!?
Czy wiesz, że lisy potrafią udawać martwego leżąc bez ruchu z wyciągniętym językiem!? W ten sposób przywabiają drapieżne ptaki!
Czy wiesz, że węże nie mrugają!?
Czy wiesz, że DNA bananów w 50% pokrywa się z DNA ludzkim!?
Czy wiesz, że przez most Golden Gate, w Stanach Zjednoczonych przejeżdża codziennie ponad 120 tysięcy samochodów!?

Reklama

Ciekawostki

Liczba ciekawostek: 633

Liczba użytkowników: 52

Najwięcej ciekawostek dodał: Ciekawski

Ciekawostki o Walentynkach | Walentynki

Dodał: Ciekawski

Dodano: 2023-02-14

Ulubione:

0

Kategoria: Ogólna

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że rocznie na Walentynki produkowanych jest około 8 miliardów sztuk słodyczy!?

Etykiety: walentynki, słodycze, święta


Dodał: Gość

Dodano: 2021-02-15

Ulubione:

0

Kategoria: Ogólna

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że 15 lutego, dzień po walentynkach, obchodzony jest dzień singla!?

Etykiety: dzień singla, walentynki, święta


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-02-14

Ulubione:

0

Kategoria: Ogólna

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że najwięcej osób w roku oświadcza się w Walentynki!?

Etykiety: walentynki, oświadczyny, pierścionki zaręczynowe


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-02-14

Ulubione:

0

Kategoria: Ogólna

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że co roku 9 milionów zwierząt w walentynki otrzymuje prezenty od swoich właścicieli!?

Etykiety: walentynki, zwierzęta, prezenty


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-02-14

Ulubione:

0

Kategoria: Ogólna

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że każdego roku na świecie wysyłanych jest około miliarda kartek walentynkowych!?

Etykiety: walentynki, kartki walentynkowe, świat


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-02-14

Ulubione:

0

Kategoria: Historia

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że święto w dniu 14 lutego zostało ogłoszone przez papieża Gelazjusza I w 496 roku!?

Etykiety: papieże, walentynki, galezjusz I


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-02-14

Ulubione:

0

Kategoria: Historia

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że w ХIХ w. psychiatrzy zalecali spożywanie czekolady wszystkim pacjentom przeżywającym zawód miłosny!?

Etykiety: czekolada, walentynki, sposoby leczenia


Dodał: Ciekawski

Dodano: 2021-02-14

Ulubione:

0

Kategoria: Ogólna

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że Julia z dramatu Shakespearea Romeo i Julia dostaje ponad tysiąc walentynek, które przychodzą do jej domu w Weronie!?

Etykiety: walentynki, romeo i julia, werona


Dodał: Gość

Dodano: 2021-02-14

Ulubione:

0

Kategoria: Ogólna

Treść ciekawostki: Czy wiesz, że co roku 14 lutego, w Stanach Zjednoczonych sprzedawanych jest 189 milionów róż!?

Etykiety: walentynki, róże, dzień zakochanych


STRONY:
1

Walentynki – 14 lutego – Święto Zakochanych

Walentynki to szczególny dzień zakochanych, kiedy można okazać swoje uczucia bliskiej osobie. W dniu 14 lutego ludzie na całym świecie celebrują miłość i romantyzm, dając prezenty i spędzając czas z ukochaną osobą. Walentynki to również doskonała okazja, aby pokazać swoje uczucia nie tylko partnerowi, ale również przyjaciołom i rodzinie. Drobny gest, taki jak kartka walentynkowa lub mały prezent, może zrobić wielką różnicę dla kogoś, kogo kochasz. Niezależnie od tego, jak obchodzisz Walentynki, pamiętaj, że najważniejsze jest okazywanie uczuć i troski o innych. Takie gesty są niezapomniane i zostaną z nami na zawsze. Spędź wyjątkowe chwile z najbliższymi i ciesz się miłością w dniu świętego Walentego.

Prezent na Walentynki | Prezent na Walentynki dla niego | Prezent na Walentynki dla niej

Walentynki to wyjątkowe święto, w którym można wyrazić swoją miłość i uczucia poprzez prezenty dla ukochanej osoby. W dzisiejszych czasach z łatwością można znaleźć w sklepach prezenty, które zadowolą Twoją drugą połówkę. Najbardziej klasycznym pomysłem na prezent są kwiaty, bukiet kwiatów to klasyczny i elegancki prezent na Walentynki dla niej, który zawsze sprawia radość. Postaw na niezawodne róże, a na pewno spodobają się Twojej wybrance. Równie dobrze sprawdzi się coś słodkiego oczywiście jeśli obdarowywana osoba nie jest na diecie, czekoladki są idealnym prezentem dla miłośników słodkości i doskonałym sposobem na wyrażenie swojej miłości. Kupując biżuterię, taką jak naszyjnik, bransoletka lub pierścionek z pewnością zaskoczysz drugą osobę, jest to wyjątkowy i trwały prezent, który będzie nosić ze sobą przez wiele lat. Jeśli macie wolny wieczór równie dobrze sprawdzi się zakup biletów do kina. Bilety na film i popcorn to prosty, ale romantyczny prezent, który pozwoli wam spędzić razem wieczór. Jeśli chcesz spędzić miło czas to rezerwacja w restauracji lub przygotowanie wspólnej kolacji w domu jest doskonałym sposobem na celebrowanie tego wyjątkowego dnia. Jeśli lubicie relaks i odpoczynek, weekend w spa to doskonały prezent na Walentynki, który pozwoli wam zregenerować siły i cieszyć się sobą. Upominek związany z ulubionym zespołem, filmem lub grą to idealny prezent na Walentynki dla niego, który pokaże, jak dobrze znasz ukochaną osobę. Prezent na Walentynki nie musi być drogi, aby być wartościowy i wyjątkowy. Najważniejsze, aby był on dostosowany do gustu i preferencji ukochanej osoby i aby wyrażał nasze uczucia.

Historia Walentynek | Święty Walenty | Luperkalia

Historia Walentynek sięga starożytności i jest związana z kultem świętego Walentego, patrona zakochanych. Legenda głosi, że św. Walenty był katolickim kapłanem, który żył w III wieku n.e. w Rzymie. W czasach panowania cesarza Klaudiusza II, kiedy w Rzymie trwała wojna, cesarz wydał rozkaz, aby nie odbywały się żadne małżeństwa młodych mężczyzn w wieku od 18 – 37 lat, ponieważ uważał, że żołnierze nie powinni mieć rodzin, by móc w pełni oddać się służbie. Św. Walenty jednak, pomimo zakazu, udzielał ślubów i pomagał zakochanym. Za swoje działanie został uwięziony. Legenda mówi, że św. Walenty, będąc w więzieniu, zakochał się w niewidomej kobiecie co spowodowało, że cudownie odzyskała ona wzrok. Nie spodobało się to cesarzowi, który nakazał zabić kapłana. Przed śmiercią napisał list do swojej ukochanej, w którym wyrażał swoje uczucia i podpisał „Od Twojego Walentego”. List ten uważany jest za pierwowzór dzisiejszych walentynek. Święty Walenty został zabity 14 lutego 269 r. Z tego powodu od wieków dzień 14 lutego obchodzony jest jako święto zakochanych i jest to czas, kiedy ludzie wyrażają swoje uczucia poprzez listy, kwiaty, prezenty i inne symbole miłości. W wielu krajach święto to jest obchodzone jako dzień wyznawania miłości i jest uważane za jeden z najważniejszych dni w roku dla zakochanych. Przyjmuje się, że pierwowzorem obecnych Walentynek jest rzymskie święto Luperkalia, które było poświęcone pasterskiemu bogu Luperkusowi, obchodzone 13 – 15 lutego. W trakcie tego święta składano ofiary, a następnie kapłani ubrani w skórę kozła biegali i uderzali uczestników święta rzemieniami co miało zapewnić kobietom płodność, a innym oczyszczenie. W dzisiejszych czasach walentynki to globalne święto miłości, obchodzone na całym świecie. Każdego roku miliony ludzi wyrażają swoje uczucia poprzez upominki, listy i inne symbole miłości. Bez względu na to, jak jest ono obchodzone, święto to pozostaje ważnym wyrazem miłości i uczuć, które łączą ludzi na całym świecie.

🢀 Powrót do kategorii: Ogólna

Strona GłównaTopKontaktZasadyPolityka Prywatności

Wieszze.pl - polski serwis prezentujący najciekawsze ciekawostki z różnych dziedzin życia. Przedstawione w przystępny sposób skutecznie sprawią, że z przyjemnością dowiesz się nowych rzeczy. Znajdziesz tutaj interesujace informacje, o których wcześniej nie wiedziałeś. Darmowe konto daje Ci możliwość dodawania swoich własnych ciekawostek i dzielenia się nimi z ludźmi z całego świata. Dołącz do szerokiego grona użytkowiników! Nasza strona w katalogu

Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za wstawiane przez użytkowników ciekawostki. Jeśli uważasz, że ktoś wykorzystał np. obrazek, będący Twoją własnością napisz do administratora, a wymieni go na inny.

© Wszystkie prawa zastrzeżone